איך לבחור תנור אפייה תעשייתי לחברת קייטרינג או מסעדה

תוכן עניינים

תנורים תעשייתיים הם ציוד בישול חיוני לכל מסעדה או עסק הקשור לענף המלונאות וההסעדה. כדי לבשל ולחמם מזון לפני הגשתו, כמו גם לבצע טכניקות בישול שונות, חיוני להחזיק תנור המסוגל להבטיח את האיכות, הדיוק והיעילות הגבוהות ביותר. אם אתם מחפשים תנור אפייה תעשייתי למסעדה שלכם, תגלו שיש בשוק מגוון רחב של ציוד מקצועי זה עם תכונות שונות.

סיווג תנורים תעשייתיים

לפני שתחליטו על רכישת תנור אפייה תעשייתי למסעדה שלכם, עליכם לדעת כיצד מסווג ציוד זה. תנורים תעשייתיים יכולים להיות מאורגנים במשפחות שונות בהתבסס על קריטריונים ספציפיים כמו למשל, מקור הכוח שלהם. במקרה זה תמצאו תנורים תעשייתיים הפועלים על חשמל, תנורי גז, תנורי פחם ועוד. אפשר גם לחלק אותם לפי השימוש הספציפי שלהם, במקרה זה נדבר על תנורי פיצה, תנורי מאפה ועוד.

כפי שניתן לראות, הסיווגים של תנורים תעשייתיים הם רבים. מסיבה זו וכדי שהבחירה שלכם תהיה הטובה ביותר, מומלץ בבחירת תנור אפייה תעשייתי לעשות זאת בהתאם לסוגי הבישול במסעדה שלכם. אם המטבח שלכם מגוון וכולל גם אוכל מבושל באדים, ואקום או בישול בטמפרטורה נמוכה, או אם להיפך, הבישול שלכם פשוט ואתם צריכים רק לאפות, לצלות או לחמם את האוכל לפני הגשתו, חברת ב.פ.ר סוכנויות בע"מ תוכל להציע לכם את התנור התעשייתי המושלם עבורכם.

סוגי פופולאריים של תנור אפייה תעשייתי

ישנם שני סוגים פופולריים מאוד של תנורים תעשייתיים שעושים את עבודתם בצורה מושלמת: תנורי הקומביסטימר ותנורי הקונווקטומט. התנורים המשולבים הם סוג של תנור תעשייתי בשימוש נרחב בגלל הפונקציונאליות הרבה שלו. הודות למערכת ייצור, הקיטור וחלוקת האוויר ההומוגנית שלהן, תנורים אלו יכולים לבצע בישול מושלם לחלוטין בשלושה מצבי בישול שונים:

  • בישול בחום יבש
  • מצב קיטור וחום בו זמנית
  • בישול עם רמת לחות של 100%

אם אנחנו מדברים על סוג של תנור אפייה תעשייתי מסורתי למסעדות או לעסקים אחרים, אנו מדברים על תנורי הקונווקטומט. ציוד זה מיועד לבצע במהירות את הבישולים החיוניים של מטבח מקצועי. פעולתו מבוססת על האוויר החם שמפיץ מאוורר דרך תא הבישול. כך מושגת הומוגניות בבישול של כל המאכלים. כמו כן, תנורים אלו מתקדמים ביותר ויכולים להיות בעלי מערכת הזרקת לחות ישירה מתכווננת המונעת מהמזון להתייבש בפנים. בנוסף, ישנם עוד מספר היבטים בסיסיים נוספים שכדאי לקחת בחשבון בעת בחירת התנור התעשייתי שלכם:

  • ביצועים טכנולוגיים
  • מצבי בישול
  • כוח חשמלי
  • מערכת ניקוי
  • סוג מגשים
לאיזה תוכן תרצו לחזור בעמוד?
Facebook
Telegram
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email